İlişkilerde Zamana Bırakmak

admin Ataköy Escort Bayan 26 Haziran 2022

İnsanlar her ne kadar mutlu olmak için gönül bağı kursalar da bu durum bazen bazı şartlar ya da karakter çatışmaları gibi sebepler neticesinde, mutsuzluk olarak dönebilir. Zaman herşeyin ilacı diye tabir edilse de bazen ilaç değil zehir de olabilir. Ki ilişkilerde zamana bırakmak bazen araya soğukluk girmesine ve problem her ne ise daha da büyüyüp çiftlerin birbirinden tamamen kopmasına da sebep olabilir.

İlişkilerde Zamana Bırakmak Kavramı Nedir?

Güzel ve yolunda giden ve haliyle mutlu olunan bir ilişkide zamana bırakmak konusu gündeme gelmez. Ki zaten birbiri ile

İlişkide zamana bırakmak

mutlu olan iki insan söz konusudur. Dolayısı ile ilişkide zamana bırakmak kavramı ile daha çok sorunlu ilişkilerde karşılaşılır. 

Zamana bırakmak demek, sorunlu ya da toksik diye adlandırılan ilişkiyi gözden geçirmek için aklıselim ile düşünebilmek fırsatıdır. Özet ile ilişki için mola vermek, bir nefes almak ya da gözden geçirmek olarak tanımlanabilir. Bu durumun iyi yöne dönüşüp, hataların anlaşılmasını sağlaması mümkündür. Ancak eğer konuşulması gereken bir konuyu, durumu konuşup halletmek yerine; bir kaçış gibi zamana, oluruna bırakmak gibi atılan bir adım neticesinde de tamamen aradaki bağların kopması mümkündür. Tarafi olan sorun daha büyük bir sorun haline evrilerek bir de araya soğukluk girmesi söz konusu olacaktır. Dolayısı ile bir ilişkide zamana bırakmak konusu ve yine bu konunun iyi ya da kötü mü neticeleneceği ise tamamen tarafların tutumuna ve bu konuya sebep olan mesele ne ise büyük oranla ona bağlıdır denilebilir. 

İlişki Zamana Sebep Bırakılır?

İlişkide zamana bırakmak

İnsanlar çok bunaldığı durumlar söz konusu olduğunda; ben ve biz ayrımından bir nefes alıp, kendi alanını ve mutluluğunu korumak adına belki bir miktar uzaklaşmak isteyebilir. Bu istek neticesinde bir kaçış bir uzaklık ile ilişkide zamana bırakmak düşüncesi gelişir. Bu durumun gündeme gelişinin, çeşitli sebepler sonucu olması mümkündür. Peki, insanlar ne olur ise bir ilişkide zamana bırakmak düşüncesine düşerler? Bu soru cevabını maddeler halinde verelim: 

  • Bir ilişkide insanlar birbirini seviyor yani tamamen ayrılmak düşüncesi yok ise ancak ne olursa olsun bir sorun karşısında da iletişim kurup tarafların anlaşamaması söz konusu ise zamana bırakılabilir.
  • Ayrılmak hususuna bir bahane bir kulp aranıyor ise zamana bırakılabilir.
  • İlişkisinde meseleler söz konusu olduğunda, tarafların birisi yaşadığı başka konular sebebi ile aklını toparlayamıyor ve karşısındaki insanı kırmaktan da sakınıyor ise kafasını toplayıp kendine gelebilmek adına ilişkide zamana bırakmak isteyebilir.
  • Kötü giden bir ilişkide; sorunları “ben – sen” düşüncesi ile savunarak değilde, dışarıdan bakarak gözlemlemek ve hataları, yapılan suçları belirleyip daha aklıselim ile kararlar alabilmek adına zamana bırakmak söz konusu olabilir.

Etiket yok

81 gösterim, 1 gün

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir